«Даруй почуття»

26 вересня 2012 року о 15:00 год. у головному корпусі ЛНУ ім. І. Франка відбулась фотовиставка Юрія Заверюхи «Даруй почуття».

Якщо говорити про передісторію цього заходу, то все починалось так…
У 2011 році Марта Назаркевич вперше організувала виставку, призером якої став, тепер уже всім нам відомий, – Юрій Заверюха. Так і почалась історія «великого вибуху». Я теж мала змогу і честь там побувати. Приємно відзначити, що фото Юрія не відносяться до так званого «фото сміття». На виставці був присутній і давав майстер клас голова Львівської Національної спілки фотохудожників України - Володимир Дубас, що дало змогу присутнім почути професійну і схвальну думку, щодо фото робіт Юрія.

Маю сказати також те , що найбільше мене зацікавили пейзажі і вуличні сценки. Ці кадри були такими реальними, і разом з цим неначе гіпнотизували мене, змушуючи зупинитись, замислитись, придивитись. Вони були ніби зрежисовані самим життям і вдало захоплені у полон Юриного об’єктиву.

Щодо портретних фото, то їх я відділяю у окрему «шухляду». Важливо щоб між фотографом і моделю був віднайдений зв’язок, що і було продемонстровано. Фото не виглядали постановочними.  Кожен персонаж був представлений, як окремий Всесвіт. У кожній фотографії була своя маленька душа виражена через деталь, посмішку і що найважливіше - очі. Очі відіграли ключовий зв’язок, що давав мені і кожному з гостей виставки змогу поринути у той період зйомки. Кожен Юрин кадр — це мить, яку не повернути, минуле, що залишилося зафіксованим на його фотографіях.

Свої роботи Юрій охрестив під загальною назвою «Даруй почуття». І справді почуття були даровані, сенс у кадрах присутній, є над чим замислитись і на що звернути увагу- ось мій вирок, моя думка.

Чекаємо наступної виставки, творчих звершень тобі!...


Марта Дармограй (с)